ESWL Tedavisi

ESWL Tedavisi

ESWL Tedavisi

ESWL tedavisi bir diğer deyimle elektro şok ses dalgalarıdır. İlk defa 1980 yılında kullanılan bu tedavi şekli Chaussy tarafından Almanya da kullanılmaya başlanmıştır. İlk başta kullanılan ESWL cihazlarının oldukça acı verici olması bu tedavi yöntemini pek desteklemese bile teknolojinin gelişmesi ile ESWL cihazı çok daha efektif hale gelmeyi başardı. Daha güvenli cihazların ortaya çıkması ile birlikte taş kırma alanında en çok tercih edilen yöntem ESWL oldu.

ESWL Ne İşe Yarar?

ESWL cihazının çalışması oldukça sistematiktir ve üstün teknolojiye dayanmaktadır. Bu yönteme ultrason veya bir diğer adı ile elektro şok ses dalgası da denilmektedir. Fizik kurallarına göre incelemek gerekirse bu dalgalar bir sıvı içerisinde oldukça güçlü bir etki göstermesi nedeniyle taşa çarparak onun parçalanmasını sağlar. Ses dalgalarının tek bir hedefe doğru yönelmesi ile asla sapma gösterilmez.

ESWL Yöntemleri Nedir?

ESWL toplamda 3 çeşitte karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biri röntgenle, ikincisi ultrasonla, üçüncüsü ise hem röntgen hem de ultrason ile çalışmaktadır. Toplamda 3 çeşidi bulunan bu yöntem diğer x- ray ile çalışan cihazlara kıyasla çok daha büyük bir üstünlük sağlamaktadır. Bunun nedeni ise ESWL cihazının diğer cihazlara kıyasla radyasyon saçmamasıdır. Bu hasta bakımından oldukça avantajlı olacaktır. Orta üreter, idrar borusuna veya barsak gazları arasına yerleşen taşları rahatlıkla odaklar ve kırar.

HIZLI RANDEVU OLUŞTUR

Sizi arayıp, sizin için uygun olan bir zaman için yeni bir randevu oluşturmamızı ister misiniz?

Randevu Oluştur

!
!
!
Kapat
Avrupa Taş Kırma
Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar
24 Saat Açık Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık Açık