Böbrek Taşı Tedavileri

Böbrek taşlarının çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Avrupa Taş Kırma Merkezimizde de bu yöntemlerle hastalarımızın sıkıntılarına çözüm oluyor...

Böbrek Taşı Tedavileri
18 Ekim 2020
Böbrek taşlarının çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Avrupa Taş Kırma Merkezimizde de bu yöntemlerle hastalarımızın sıkıntılarına çözüm oluyoruz. Bu tedavi yöntemleri şu şekildedir;
  • ESWL: 2 cm kadar olan taşların vücudun dışından ses dalgalarıyla kırılması yöntemidir. İşlem esnasında anesteziye gerek duyulmaz. Ancak tek seansta kırılmayabilir. Bu kırılma işlemi için birkaç seans gerekebilir. Avrupa taş kırma merkezimizde bizlerde sizlerin sorunu olan böbrek taşları için çözüm üretiyoruz.
  • URS: Böbrekten çıkıp idrar yoluna düşmüş olan taşların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Genel anestezi ile herhangi bir kesme işlemi yapılmadan idrar deliğinden girilip taşa ulaşılır ve taş bu sayede kırılır ve dışarı alınır.
  • RIRS: Genel anestezi ile idrar yoluna ince bir endoskopik cihaz girdirilerek böbrek içine kadar çıkılır ve burada taş lazer ile kırılır. 15 mm büyüklüğüne kadar olan böbrek taşlarında oldukça başarılı bir yöntemdir.
  • PNL: Özellikle büyük taşların kırılmasında önemli rol oynayan bir yöntemdir. Hastaya genel anestezi verilip sırt bölgesine 1 cm kadar kesi açılarak böbreğe bir tüp yerleştirip bu tüpten içeri gerekli aletler girdirilerek taşlar çıkarılır. Başınıza büyük sorunlar açan bu taşlardan kurtulmanız için Avrupa Taş Kırma olarak sizlere yardımcı olmaktayız.
  • LAPAROSKOPİK AMELİYAT: Bel bölgesinden 10mm boyutlarında küçük kesiler açılıp laparoskopik aletler ile gerçekleştirilen kapalı ameliyattır. Hasta bir gün sonra normal hayatına devam edebilmektedir.
  • AÇIK AMELİYAT: Diğer tedavi şekillerinin yaygınlaşmasıyla birlikte daha az tercih edilen bir ameliyat yöntemi haline gelmiştir. Nadir şekilde çok fazla sayıda ve boyutta bulunan taşlarda kullanılmaktadır.

Randevu Oluştur

!
!
!
Kapat
Avrupa Taş Kırma
Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar
24 Saat Açık Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık
24 Saat Açık Açık